Vēl nebijis notikums Baltijas jūrā. 14.08. aicinām Tevi doties vasarīgā kruīzā ar kuģi Romantika un atpakaļceļā no Stokholmas, 15.08., baudīt Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra izrādi Graņonka, kura iekļauta kruīza cenā.


Izrādes režisors – Elmārs Seņkovs. Lomās – Jekaterina Frolova/Veronika Plotņikova, Dana Bjorka, Aleksandrs Maļikovs, Aleksejs Korgins, Vadims Grosmans.


Par izrādi
Vīrs atgriežas mājās vēlāk nekā parasti un ir iedzēris. Šoreiz sieva ir nolēmusi – pār slieksni vīrs netiks laists. Kas liek viņai pēdējā brīdī mainīt lēmumu? Bailes, žēlums, mīlestība? Tā ir tikai viena sadzīves aina, bet izrādes Graņonka pamatā ir dažādas situācijas, kas mums ir zināmas ne tikai no literatūras un kino. Izrādes varoņi – vienkārši cilvēki, tāpēc arī situācijas, kuras izspēlē aktieri, ir kā no dzīves. Visās ainās tā vai citādi klātesošs ir alkohols. Taču stāsts nav par to, bet par cilvēkiem, kas kādā brīdī saka: "Vai iedzersim?".
Režisors Elmārs Seņkovs stāsta: "Ikvienam ir kaut kāds "kontakts" ar alkoholu, katram ir ko teikt par šo tēmu – par alkohola būtību, par tā lomu un vietu cilvēka dzīvē. Pat tiem, kuri nevēlas runāt par to, jo iespaidi par "kontaktu" ir negatīvi. Alkohola būtību nav iespējams parādīt kā kaut ko patstāvīgu, abstraktu; tā atklājas cilvēku attiecību telpā – brīvas izvēles veidā. Mēs visi kopā sacerējām šo izrādi. To veido etīdes – gan smieklīgas, gan skumjas –, monologi, dialogi, muzikāli priekšnesumi. Visi kopā arī pārliecinājāmies, kas skan ticami, kas ne pārāk ticami. Katrs no aktieriem izspēlē vairākus tēlus, un, protams, tas neatvieglo uzdevumu, toties piešķir jaunas šķautnes mūsu eksperimentam. Kas no tā visa ir sanācis, un ko mēs vēlējāmies pateikt – lai skatītājs izvērtē pats."


Par teātri
Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris ir vecākais krievu dramatiskais teātris aiz Krievijas robežām – tas dibināts 1883.gadā. Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra repertuārā ir gan krievu, gan pasaules klasika, kā arī jauno dramaturgu darbi. Viens no vadošajiem teātra principiem jau daudzu gadu garumā ir uzturēt repertuāra žanru daudzveidību: skatītājiem tiek piedāvātas gan dziļas sociāli psiholoģiskas izrādes, gan iespaidīgi muzikāli uzvedumi, gan negaidīti radoši eksperimenti dažādās formās, kā arī akadēmiskais žanrs – klasiski iestudējumi.


Ceļo kruīzā: 14.08.
Baudi izrādi: 15.08.

pirkt ceļojumu