Pārējā Somija

Mežu un ezeru zeme Somija ir pazīstama galvenokārt ar savas neskartās dabas gleznaino skaistumu. Somija – tas ir mērens klimats, atjaunotas senpilis, pasakaini bulvāri un pieminekļi, fascinējoši restorāni un nelielas, mājīgas kafejnīcas, gotiskas katedrāles, majestātiski klosteri un plaša spektra muzeji, kas atspoguļo valsts bagāto kultūras mantojumu. Somija aicina Jūs!

Uzziniet vairāk »
Vairāk par Helsinkiem »

1 ceļojums = 3 valstis »

 

Labākās brīvdienas Somijā

Ūdens atrakciju parks Serena

20 km attālumā no Helsinkiem atrodas lielākais ūdens atrakciju parks Ziemeļeiropā -  Serena. Atrakciju parks piedāvā tik daudz atpūtas un izklaides iespēju, ka bieži vien ar dienu ir par maz, lai izmēģinātu un izbaudītu visas atrakcijas. Parkā ir dažādi baseini, ūdenskritumi, ūdens kalniņi un pirtis. Ekstrēmu izjūtu cienītājiem noteikti jāizmēģina ūdens caurule „Melnais Caurums", kur gaismas un skaņas efekti rada patiesi neaizmirstamas izjūtas. Ūdenskritums „Mežonīgā Plūsma", kura augstums ir 140 m, pārsteigs Jūs gan ar straujām krācēm, gan arī mierīgu ūdens plūsmu. Vasaras sezonā noteikti izbaudiet ūdens priekus zem atklātām debesīm.  

Uzziniet vairāk »

Moominworld

Somu rakstnieces Tūves Jānsones radītā trollīšu Muminu pasaule atrodas 16 km attālumā no Turku un 180 km attālumā no Helsinkiem. Muzejā Jūs sagaidīs visi omulīgo trollīšu valstības iemītnieki, savukārt Väski  salā ikviens var iejusties dārgumu meklētāja lomā un ļauties aizraujošiem piedzīvojumiem. Muminu pasaule – tas ir ceļojums bērnībā un pasakā, kas neatstās vienaldzīgu nevienu.

Atrakciju parks Särkänniemi

Atrakciju parks Särkänniemi ir unikāls atrakciju komplekss, kur var patīkami pavadīt laiku gan bērni, gan pieaugušie. Parks piedāvā kopumā vairāk nekā 30 dažādu atrakciju visām gaumēm. Delfinārijā varat baudīt skaistu delfīnu priekšnesumu, akvārijā – aplūkot vairāk nekā 200 dažādu sugu ūdens iemītniekus, savukārt planetārijā - pastaigāties pa Piena ceļu un izpētīt debesu zvaigznājus. Un tās ir tikai dažas no atrakciju parka piedāvātajām iespējām! Atpūtas un atrakciju parks atrodas Tamperē, 170 km attālumā no Helsinkiem. 

Scandic Julia

Viesnīca Scandic Julia ir viena no pirmajām modernajām viesnīcām Turku, novietota pašā pilsētas sirdī. No viesnīcas Scandic Julia Jūs varat ērti un vienkārši nokļūt populārākajos apskates objektos un izklaides vietās Turku, kā, piemēram, senā Turku pils un muzeji. Apmetoties Scandic Julia viesnīcā, Jūs varēsiet izbaudīt  brīvu pieeju mūsu vingrošanas zālei un saunām. Reģistratūrā ir iespējams bez maksas izīrēt velosipēdus un nūjošanas aprīkojumu.
Viesnīca atrodas Turku centrā; 15 minūšu pastaigas attālumā (0.8 km) no Turku Dzelzceļa stacijas.

Uzziniet vairāk »

Sokos Hotel Hamburger Börs

Moderna un eleganta viesnīca pašā Turku sirdī, vienā ēkā ar tendenciozāko iepirkšanās centru pilsētā. Jūs varat komfortabli relaksēties Sokos Hotel saunā, restorānos un viesnīcas baseinā.
Viesnīca atrodas Turku centrā; 15 minūšu pastaigas attālumā (1 km) no Turku Dzelzceļa stacijas, 3km attālumā no Turku ostas.

Uzziniet vairāk »

 

Turku

Turku ir pilsēta Somijas dienvidrietumos pie Auras upes ietekas Baltijas jūrā. Somijas vēsturiskais centrs un Somijas lielhercogistes galvaspilsēta no 1809. līdz 1812. gadam, kad galvaspilsēta tika pārcelta uz Helsinkiem. Pilsēta ir viens no svarīgākajiem zviedru minoritātes centriem Somijā. Viena no svarīgākajām valsts ostām un tiek dēvēta par "Somijas vārtiem uz Rietumiem".

Viduslaikos Turku, kas toreiz biežāk dēvēta par Obu (Åbo), bija Somijas galvenā pilsēta un bīskapa rezidences vieta, bet kopš XVII gadsimta sešdesmitajiem gadiem arī zviedru ģenerālgubernatora rezidences vieta. 1640. gadā pilsētā tika nodibināta pirmā universitāte Somijā.