Rīga - Ālandu salas

KRUĪZs 10.08. un 04.09.

 • Augustā un septembrī īpaši jūras ceļojumi no Rīgas uz neparastajām Ālandu salām Somijā. Dodies kruīzā un velti līdz 9 stundām laika Ālandu salu apskatei. Ņem līdz savu velosipēdu, motociklu vai auto un izbaudi gleznaino ainavu Ālandu salu arhipelāgā. Tikai šobrīd velosipēda pārvadājumam 50% atlaide.

  Ālandu salas atrodas Baltijas jūrā starp Zviedriju un Somiju, un tās sastāv no apmēram 6700 saliņām. Ālandu salas ir raksturīgas ar savu mieru, lielu sakoptību un rūpēm par vidi. Zila jūra, zilpelēkas klintis, sūnas, ķērpji, koši ziedi, meži un ezeri ir salu galvenā burvība.
  Izvēlies drošu galamērķi savam ceļojumam un izbaudi vasaras piedzīvojumu uz kuģa!

  Ālandu salu karte
  Mariehamnas karte

  Atiešana no Rīgas 17:00, pienākšana Ālandu salās (Mariehamna) 09:00.
  Atiešana no Ālandu salām (Mariehamna) 18:00, pienākšana Rīgā 11:00.

  Kuģis Romantika neatradīsies Mariehamnas ostā laikā no 12:30 – 15:30. Šajā laikā uzkāpšana un atrašanās uz kuģa nav iespējama.

  Kruīzs no 169 € par B klases kajīti (1-4 personām).
  Izmanto Club One lojalitātes karti un saņem atlaidi.
  Ja vēl neesi Club One, pievienojies šeit.

Īpašas cenas transportlīdzekļa pārvadājumam, 11.08., 05.09.

Vieglais transportlīdzeklis – 70 €
Motocikls – 40 €
Velosipēds – 10 €
Izmanto lielisko iespēju un apskati Ālandu salas no citādāka skatu punkta. Ieplāno arhipelāga apskati ar automašīnu vai motociklu un sajūti Ālandu neparasto dabas valdzinājumu. Vai izvēlies kādu no 176 velomaršrutiem un ļaujies aktīvai atpūtai vasarā ar velo. Dodies aizraujošā izbraucienā ar velosipēdu un izbaudi priekšrocības, ko piedāvā izcila attīstītā velo infrastruktūra.

Tikai šobrīd velosipēda pārvadājumam 50% atlaide. Pasteidzies un pērc tagad!

 

Ālandu apskates ekskursija

11.08. ANGĻU VALODĀ, 05.09. KRIEVU VALODĀ

Dodies interesantā un izzinošā ekskursijā Ālandu salās gida pavadībā. Tu varēsi apskatīt salas ievērojamākās vietas, iepazīt vēstures liecības un sajust Mariehamnas valdzinājumu. Vispirms dosimies uz Mariehamnas skatu laukumu, kur pilnā krāšņumā saredzams pilsētas skaistums. Būs iespēja apskatīt arī divas slavenas cietokšņu drupas - Bomarsundas, kuru Krimas kara laikā izpostīja britu un Francijas karavīri, un Kastelholmas, kura celta 13. gadsimtā un bijusi iemīļota vieta Zviedrijas karalim Gustavam Vāsam. Netālu atrodas Jana Karlsgārdena brīvdabas muzejs un Cietuma muzejs. Ekskursija noslēgsies Mariehamnā, kur Tev būs iespēja noklausīties interesantu stāstījumu par pašu pilsētu.
Lūdzu, ņem līdzi ērtus apavus, ūdeni un ģērbies atbilstoši laikapstākļiem. Maksas muzeju apmeklējums ekskursijas cenā nav iekļauts.

Uzzini vairāk 
Norāde autobusa logā: "TALLINK LATVIJA".
Ekskursija pieejama no plkst. 09:30 līdz 13:00 vai no plkst. 13:30 līdz 17:00. Komfortabls autobuss un gids Tevi sagaidīs ostā. Ekskursijas ilgums 3.5 stundas, tās noslēgums būs Mariehamnā (rīta ekskursijai) vai ostā (dienas ekskursijai).

 

Cena par ekskursiju:
• Pieaugušajiem un jauniešiem vecumā no 12 gadiem: 29.00 €.
• Bērniem vecumā no 3-11 gadiem: 15.00 €.
• Bērniem līdz 2 gadu vecumam: bez maksas.

 

Jūrniecības muzejs un buru kuģis Pommern, 11.08., 05.09.

Rezervējot ceļojumu, piedāvājam iegādāties ieejas biļeti uz Ālandu Jūrniecības muzeju un tā slaveno kuģi Pommern. Tas ir viens no skaistākajiem muzejiem pasaulē, kas saistīts ar tirdzniecības buru kuģiem un to vēsturi. Muzejā ir iespaidīga kuģu modeļu kolekcija, galvenokārt te skatāmi buru kuģi. Dažus jūrnieki savā brīvajā laikā izgatavoja uz kuģa, citus veidoja profesionāli mākslinieki. Tie ir augstas klases un kvalitātes kuģu modeļi, kas apliecina to veidotāju meistarību un zināšanas. Tāpat muzejā ir iespējams uzzināt par jūrniecības vēsturi un piedalīties dažādās interesantās aktivitātēs, kas saistās ar jūrniecību un kuģošanu. Biļete ir derīga gan muzeja, gan kuģa apmeklējumam.

Cena iepriekšpārdošanā:
10 € pieaugušajiem
8 € Club One klientiem
6 € bērniem un jauniešiem vecumā no 7 līdz 17 gadiem
Bezmaksas - bērniem vecumā līdz 6 gadiem

Uzzini vairāk

 

Transfērs Mariehamna – Kastelholma – Mariehamna

Autobuss atiet no ostas pulksten 13:30 un ierodas Jan Karlsgården stāvlaukumā pulksten 14:00. No Jan Karlsgården autostāvvietas autobuss izbrauc pulksten 16:15 un ierodas ostā pulksten 16:45.

Arhipelāga apmeklētāji ar autobusu (bez gida) dosies 30 kilometru attālumā no Mariehamnas, kur iespējams patstāvīgi doties ekskursijā pa Kastelholmas pili, kas celta 14. gadsimtā, un tās apkārtni.
Papildus iespējams apmeklēt Vita Bjorna cietuma muzeju un nelielu brīvdabas muzeju ar nosaukumu Jan Karlsgården (ieeja ir bezmaksas).
Netālu atrodas Smakby restorānu komplekss, kur iespējams nobaudīt ēdienus slavenā somu šefpavāra Maikla Bjorklunda restorānā. Ir arī vīna darītava un veikals ar vietējā ražojuma produktiem. Pēcpusdienā, atgriežoties Mariehamnā, vēl būs laiks izbaudīt pilsētas skaistumu.

Cena: 12 € personai (bērniem līdz 2 gadu vecumam bez maksas).

VELO TŪRE ĀLANDU SALĀS 11.08.

ĪPAŠI PIEMĒROTA ĢIMENĒM

Dodies aizraujošā velo piedzīvojumā Ālandu salās kopā ar ģimeni. Maršruts būs 20 km garš ar vairākām atpūtas pauzēm un īpaši piemērots ģimenēm ar bērniem, lai skaisto arhipelāgu varētu apskatīt nesteidzīgi. Ālandu salās ir draudzīga vide velo braukšanai ar drošu un ērtu infrastruktūru, tāpēc velosipēds ir ideāls veids labākai salu iepazīšanai. Brauciena laikā iepazīsim vietējo dabu, vērojot interesantas apskates vietas. Ālandu salās piemērotākais ir kalnu velosipēds. Velo priekos asistēs un nepieciešamības gadījumā palīdzēs PIEDZĪVOJUMI.LV pārstāvis.

Uzzini vairāk 
Ekskursijas laiks: 09:30-16:30
Cena: 15 EUR

Velo TŪRE Ālandu salās 11.08.

Dodies aizraujošā velo piedzīvojumā Ālandu salās. Te ir draudzīga vide velo braukšanai ar drošu un ērtu infrastruktūru, tāpēc velosipēds ir ideāls veids labākai salu iepazīšanai. Kopā dosimies aptuveni 7 stundu garā izbraucienā pa Ālandu salu apkārti, iepazīstot vietējo dabu un vērojot interesantas apskates vietas. Kopumā pa vietējās nozīmes ceļiem plānots nobraukt aptuveni 50 km pa asfalta un grants segumu, tāpēc kalnu velosipēds Tev būs vislabāk piemērots. Velo priekos asistēs un nepieciešamības gadījumā palīdzēs PIEDZĪVOJUMI.LV pārstāvis.

Uzzini vairāk 
Ekskursijas laiks: 09:30-16:30
Cena: 15 EUR

Ālandu salās ar kajakiem

KRUĪZĀ 04.09.

Vasara ir labākais laiks aktīviem piedzīvojumiem. Izbaudi 15 km garu maršrutu Ālandu salās, tuvāk apskatot klinšaino piekrasti un arhipelāga salas kopā ar Movement Spontaneous un RigaKayaking.com komandu. Dalībniekiem būs pieejama instruktāža un īsa apmācība. Iepriekšēja laivošanas pieredze ir vēlama, bet nav nepieciešama. Izmantosim stabilus divvietīgus un trīsvietīgus jūras kajakus ar atbilstošu navigācijas un radio saziņas aprīkojumu.

Dalības maksa par jūras kajaku īri, nepieciešamo aprīkojumu, ūdensdrošu mantu maisu, gidu un apmācību ir 100 €. Kopējais aktivitātes ilgums, atkarībā no laikapstākļiem ir 5–7h. Pasākuma pamatvaloda – angļu. Nepieciešamības gadījumā iespējams tulkojums latviešu vai krievu valodās. Reģistrācija kajaku tūrei notiek pie tās organizatoriem ŠEIT

MARIEHAMNA UN APKĀRTNE

Galvenā sala ir Ālande, uz kuras atrodas arī lielākā pilsēta Mariehamna. Tā ir salas kultūras un tūrisma centrs. Lielo salu var ar automašīnu izbraukt vienas dienas laikā, bet, ceļojot ar velosipēdu pa interesantiem maršrutiem būs nepieciešams vairākas dienas. Uz salas ir senas un skaistas baznīcas, iecienītais observatorijas skatu lakums, kur pilnā krāšņumā saredzams pilsētas skaistums. Lielākās salas ir savstarpēji savienotas ar tiltiem.

UZZINI VAIRĀK

CIETOKŠŅI UN MUZEJI

Dodies uz Ālandu jūrniecības muzeju un aplūko interesantus eksponātus. Apskati Kastelholmas pili, kas celta 14.gadsimtā, un ir bijusi daudzu Zviedrijas karaļu rezidence, kā arī ir vienīgā viduslaiku pils Ālandu salās. Netālu atrodas Jana Karlsgārdena brīvdabas muzejs, kurā iespējams iepazīties ar seno Ālandu salu dzīvesveidu. Blakus atrodas arī sens karaliskais cietums, kas pārveidots par cietuma muzeju. Iespaidīgs ir Bomarsundas cietoksnis, kuru gandrīz pilnībā iznīcināja Krimas kara laikā.

UZZINI VAIRĀK

MAKŠĶERĒŠANA

Ālandu salas ar saviem līcīšiem un salām ir makšķernieku paradīze. Te ir ļoti daudz līdakas, asari, taimiņi, laši un zandarti. Izbaudi makšķerēšanas piedzīvojumu ar Ālandu salu tipisko mieru un dabas valdzinājumu.

Ceļo no Rīgas uz Ālandu salām un ieplāno garākas makšķerēšanas brīvdienas. Dodies atpakaļceļā izvēloties maršrutu Ālandu salas – Tallina

UZZINI VAIRĀK

Izklaide uz kuģa

Jūras ceļojumā baudi šova priekšnesumus spilgtu mākslinieku izpildījumā. Izcila horeogrāfija, krāšņi skatuves tērpi un lieliska mūzika Tavam priekam un kruīza baudījumam. Kuģa krodziņā baudi dzīvo mūziku trubadūra izpildījumā ar pasaulslavenām dziesmām, gan arī paša sacerētām melodijām. Vai izmēģini savu veiksmi kruīza lielajā loterijā ar vērtīgām balvām. Dzīvespriecīgu atmosfēru un vasaras sauli vari izbaudīt uz kuģa atklātā klāja. Izklaides programma uz kuģa notiks, ievērojot visus nepieciešamos nosacījumus ceļotāju drošībai.

KRUĪZA PROGRAMMA

Ēdināšana

Gardi ēdieni un dzērieni ir viena no jūras ceļojumu neatņemamām sastāvdaļām. Mēs piedāvājam plašu restorānu izvēli, kuru piedāvājums pārsteigs jebkuru gardēdi. Tikai ekskluzīvi šajā kruīzā. Iegādājoties vakariņas zviedru galda restorānā Grande Buffet, īpaša cena iepriekšpārdošanā – 26 € pieaugušajiem (parasti 34 €), 13 € jauniešiem vecumā no 12-17 gadiem un 9 € bērniem vecumā no 6-11 gadiem. Bērniem vecumā līdz 5 gadiem ēdināšana ir bez maksas. Izvēloties ceļojumu luksusa klases kajītēs, brokastis a la carte restorānā ir iekļautas kajītes cenā.

Izklaide bērniem un jauniešiem

Mazos ceļotājus priecēs īpašs bērnu šovs ar Loti, kura tematika būs – Lote dodas uz Zoo un Lote dodas uz Cirku. Jauniešus pārsteigs digitālā piedzīvoju spēle Hack on Deck.