Kruīzs RĪGA–Visbija–RĪGA

EKSKLUZĪVI UN ĪPAŠI!

10.08.2020. ar kuģi Romantika dodies ceļojumā uz pasakaino Gotlandes salu, kuras apbrīnojami skaistā daba aizraus un iepriecinās gan mazos, gan lielos ceļotājus. Plašās atpūtas un izklaides iespējas jūras ceļojuma laikā uz kuģa un viesmīlīgā sala ļaus visai ģimenei piedzīvot daudz jauna un interesanta. Dodies aizraujošā pastaigā pa apbrīnojamo viduslaiku Visbiju, apskati tās ievērojamākās vietas un papildini savu fotoalbumu ar skaistiem attēliem.

Tavas brīvdienas sāksies 2020. gada 10. augustā, ar izbraukšanu no Rīgas plkst. 17:30. Visbijā kuģis ieradīsies nākamās dienas, 11.08., rītā plkst. 9:00 pēc vietējā laika un atpakaļ uz Rīgu dosies plkst. 18:30 pēc vietējā laika. Rīgā atgriezīsimies 12.08. rītā plkst. 11:00.

Ņem līdzi velosipēdu, Visbija ir ideāli piemērota riteņbraukšanai, un dienas laikā ar velosipēdu var apskatīt daudz vairāk. Tā ir lieliska iespēja pavadīt aktīvu dienu!

Kruīzā vari doties ar automašīnu, kuru ērti varēsi novietot uz kuģa autoklāja. Tas būs kā stāvvieta, kamēr kuģis atradīsies Visbijā. Nobraukšana no autoklāja Visbijā nav paredzēta.

 

kruīza programma un cenas

pērc kruīzu

Pēcpusdienas Gotlandes centrālās daļas un rietumu piekrastes ekskursija angļu valodā

Dodies 4 stundu iedvesmojošā ekskursijā pa Zviedrijas lielākās salas, Gotlandes, centrālo daļu un rietumu piekrasti. Sala lepojas ar tās galvenajām vērtībām – dabas ainavām, vēsturi, arheoloģijas un arhitektūras pieminekļiem. Gotlande ir vienīgā Zviedrijai piederošā apdzīvotā teritorija, kuru var sasniegt tikai pa jūras vai gaisa ceļiem. Ekskursijas laikā, šķērsojot vairākas apdzīvotas vietas, Tu redzēsi salas daudzās un gleznainās ainavas, skaisto Baltijas jūras piekrasti, kuru ieskauj varenās klintis, ziedošās pļavas, viduslaikos celtās baznīcas un klosterus, vēsturiski nozīmīgos pieminekļus un senās apbedījumu vietas.

Uzzini vairāk 
Ekskursija no plkst. 13:30 līdz 17:30. Norādīts vietējais (Zviedrijas) laiks.
Komfortabls autobuss Tevi sagaidīs Visbijas centrā – Osterport tikšanās vietā. 4 stundu ekskursija pa Gotlandes centrālo daļu un rietumu piekrasti. Ekskursija noslēdzas Visbijas ostā.


Cena par ekskursiju angļu valodā:
• Pieaugušajiem un jauniešiem vecumā no 12 gadiem: 35.00 €.
• Bērniem vecumā no 3-11 gadiem: 27.00 €.
• Bērniem līdz 2 gadu vecumam: bez maksas.

 

Visbija Tavā mobilajā aplikācijā

Vēlies uzzināt vairāk par Visbiju un Gotlandi? Izmantojot mobilo aplikāciju Gotland mapapp, Tev būs redzams vislabākais, ko Visbija un Gotlande var piedāvāt – te atradīsi atrakcijas, ievērojamus apskates objektus, pludmales, baznīcas un aizraujošas vēsturiskas vietas. Izmantojot Gotland mapapp, Tu varēsi piekļūt jau gataviem ekskursiju maršrutiem. Izvēlies savu un dodies ceļā ar kājām vai velosipēdu. Iepazīsti Gotlandi patstāvīgi. Lejupielādē Gotland mapapp bezmaksas vietnē App Store vai Google Play.
Uzzini vairāk

Vilcieniņš apkārt Visbijas mūrim

Apskati skaisto Visbiju no cita skatu punkta! Dodies nelielā, 25 minūšu garā ceļojumā ar Visbijas vilcieniņu, kas Tevi aizvedīs fantastiski vēsturiskā ceļojumā apkārt slavenajam pilsētas mūrim. Pilsētas mūris sniedzas apkārt Visbijas vecpilsētai un ir vislabāk saglabājies viduslaiku mūris Ziemeļeiropā. Tā būvniecība uzsākta 1288. gadā, un 27 no 29 torņiem ir saglabājušies vēl šobrīd.
Vilciens atiet apmēram 2 reizes stundā (aptuveni 400m no ostas pa ceļam uz vecpilsētu un Visbijas centru, adrese Skeppsbron 2). Īrējot velosipēdu, Tu vari iegādāties biļeti tikai par 5 eiro pieaugušajiem (bērniem 3 eiro). Standarta cena ir 8 eiro pieaugušajiem (bērniem 4 eiro). Interesanti gan maziem, gan lieliem.
Uzzini vairāk

Brauc ar velo un atklāj Gotlandes šarmu

Apskati skaisto Visbiju un pārsteidzošo Gotlandi no cita skatu punkta. Dodies aizraujošā izbraucienā ar velosipēdu un izbaudi priekšrocības, jo Tu pats varēsi plānot brauciena maršrutu un tempu. Gotlandes sirdī, Visbijā, Tu redzēsi ne tikai tās ievērojamākās vietas – Vecpilsētu, mūri, katedrāli, bet arī citus rajonus, kas raksturo šīs brīnišķīgās pilsētas vēsturi un valdzinājumu. Ja vēlies ieplānot vēl aktīvāku atpūtu brīvā dabā, izbrauciens ar velosipēdu ir labākais veids, kā iepazīt Gotlandi. Taviem skatienam pavērsies tās unikālā daba, smilšainās pludmales un plašie, ziedošie lauki, radot patiesi ainavisku baudījumu. Turklāt šeit ir visi nosacījumi, lai īstā izvēle būtu velosipēds - neliela transportlīdzekļu satiksme un līdzeni ceļi. Ar velosipēdu un vēju matos pretim Gotlandes burvībai.

Ņem savu velo līdzi ceļojumā vai izīrē to Visbijā:

GOTLAND BY BIKE
Adrese: Färjeleden 3A
Atrašanās vieta: uzreiz aiz Visbijas ostas
Velo noma: uz vietas vai iepriekš rezervējot šeit.

GOTLANDS CYKELUTHYRNING
Adrese: Skeppsbron 2
Atrašanās vieta: aptuveni 400m no Visbijas ostas
Velo noma: uz vietas vai iepriekš rezervējot
Papildu pakalpojumi: bezmaksas aplikācija Mapapp ar sagatavotiem maršrutiem.

Lai garantētu velosipēda pieejamību, iesakām velosipēdus rezervēt iepriekš.

Par Visbiju

VECPILSĒTA

Pateicoties 3,6 km garam viduslaiku nocietinājuma mūrim, Gotlandes galvaspilsēta Visbija ir UNESCO kultūras mantojums. Pilsēta celta 13. gadsimta vidū un tajā ir saglabājušās 12 viduslaiku baznīcu drupas un vairākas vēsturiskas ēkas. Tu vari apskatīt Hansa Burmeistara māju, Vecās aptiekas ēku, tradicionālo Klintenas kvartālu, Svētās Marijas katedrāli, kā arī daudzus citus nozīmīgus objektus.
 
atklāj vairāk

PILSĒTAS NOCIETINĀJUMA MŪRIS

Pilsētas mūris sniedzas apkārt Visbijas vecpilsētai un ir vislabāk saglabājies viduslaiku mūris Ziemeļeiropā. Lai pasargātu pilsētu no ienaidnieku un nemiernieku uzbrukumiem, 1288. gadā tika uzsākta mūra būvniecība. Mūris ir 3,6 km garš, un sākotnēji tas sastāvēja no 29 torņiem, 27 no kuriem, ir saglabājušies līdz mūsdienām. Piemēram, Pulvertornis, kuru uzbūvēja ap 1100. gadu, vai Jaunavu tornis, kas aizsargāja pilsētu no jūras puses.

GOTLANDES MUZEJS

Gotlandes muzejs ir vienots salas muzeju centrs, kurā ietilpst vairāki muzeji un apskates vietas. Tajā iespējams atrast simtiem arheoloģisko atradumu no vikingu ēras, akmens laikmeta un viduslaikiem. Noteikti pievērs uzmanību pastāvīgajai ekspozīcijai Gotlandium, kura parāda, kā veidojās sala un kā laika gaitā mainījās tās ainava. Bērniem noteikti patiks mūsdienu zinātnes centrs Fenomenalen, kur iespējams vērot dažādus zinātniskus eksperimentus, piedalīties izklaidējošās mācību programmās, kā arī pašiem izmēģināt dažādus izgudrojumus.
 
atklāj vairāk

KATEDRĀLE

Visbijas Sv. Marijas katedrāle ir Zviedrijas baznīcas galvenā baznīca, kā arī vienīgā saglabājusies viduslaiku katedrāle Visbijā un visā Gotlandē. Tā ir trešā vecākā būve Visbijā. Ar laiku baznīca tika vairākas reizes palielināta, tika uzbūvētas galerijas un divi austrumu torņi. Turpinoties remonta darbiem, baznīcu atkal vairākkārt pārbūvēja. Pēc Reformācijas 1572. gadā Sv. Marijas baznīca ieguva katedrāles statusu.
 

 

VISBIJAS BOTĀNISKAIS DĀRZS

Botāniskais dārzs jau vairāk nekā 150 gadus atrodas blakus Visbijas pludmalei, un no vētrām un Baltijas jūras sāļajiem ūdeņiem to sargā pilsētas mūris. Dārzs ir neliels un ļoti mājīgs. Jau sperot pirmos soļus, apmeklētāji iegūst priekšstatu par dārzā valdošo atmosfēru. Dārza saistību ar viduslaiku Visbiju atklāj Sv. Ūlava baznīcas drupas dārza dienvidu daļā, kuras pārklāj skaistā Zviedrijas efeja.
 
atklāj vairāk

ADELSGATAN IELA

Adelsgatan ir galvenā tirdzniecības iela un vispopulārākā tūristu vidū. Šeit iespējams atrast daudz interesantu veikalu, kuri piedāvā suvenīrus un arī vietējo amatnieku darinātas preces. Iegriežoties kādā no sānieliņām, Tu izbaudīsi vietējo aleju ainavu, kā arī varēsiet atvilkt elpu kādā no omulīgajām kafejnīcām.