Stokholma

Stokholma spēj patīkami pārsteigt jebkurā gadalaikā. Skandināvijas gleznainās ainavas Jūs neatstās vienaldzīgus. Izbaudiet īpašo noskaņu populārākajos muzejos un izklaides centros vai arī vienkārši ļaujieties pastaigai pa vecpilsētu un iepirkšanās priekam tirdzniecības centros un veikalos.

Stokholma ir ideāls galamērķis kā īsām ekskursijām, tā arī ilgākiem ceļojumiem ikvienā gadalaikā. Kopā ar mums uz Zviedrijas galvaspilsētu var nokļūt katru dienu ērti un ātri – tveriet atpūtas prieku uz mūsu kuģiem un Stokholmā!   

Web Content Display Web Content Display

Ko darīt Stokholmā?

Web Content Display Web Content Display

Ekskursija pa Stokholmu katru dienu

Aicinām Jūs doties ekskursijā pa Stokholmu kopā ar gidu. Ekskursijas laikā redzēsiet vēstniecības rajonu, nozīmīgākos Stokholmas kvartālus, pilsētas centru un vecpilsētu, kā arī citas skaistas un ievērojamas vietas Zviedrijas galvaspilsētā. Būs arī iespēja pavērot brīnišķīgo pilsētas panorāmu, kas paveras no Fjällgatan, un uzzināt daudz interesantas lietas par Stokholmu un tās vēsturi. 

Uzziniet vairāk »
 
• 3 stundu ekskursija pa Stokholmu krievu valodā notiek katru dienu. 
Ekskursijai krievu valodā norāde autobusa logā: "Обзорная экскурсия по Стокгольму Tallink/Silja Line" (TALLINK SIGHTSEEING).
 

Pirmdienās
Ekskursijas sākums plkst. 11:00. Komfortabls autobuss Jūs sagaidīs Värtahamnen ostā un izvadās pa Stokholmas skaistākajām vietām. Pēc 2 stundu brauciena ar autobusu, ekskursija turpināsies Vecpilsētā, kur tā arī noslēgsies. Norādīts vietējais (Zviedrijas) laiks.

No otrdienas līdz svētdienai
Ekskursijas sākums plkst. 11:00. Komfortabls autobuss Jūs sagaidīs Värtahamnen ostā un izvadās pa Stokholmas skaistākajām vietām. Pēc 2 stundu brauciena ar autobusu, ekskursija turpināsies Vecpilsētā un Livrustkammeren karalisko dārgumu  muzejā, kur tā arī noslēgsies.

Norādīts vietējais (Zviedrijas) laiks.

Cena par ekskursiju:
• Pieaugušajiem un jauniešiem vecumā no 12 gadiem: 20.00 €.
• Bērniem vecumā no 6-11 gadiem: 11.00 €.
• Bērniem līdz 5 gadu vecumam: bez maksas.

Ekskursijas programma (.pdf) 

Papildu informācija:

Ņemot vērā Zviedrijas atbildīgo institūciju, tai skaitā Association of Qualified Tourist Guides of Stockholm, Sertificēto Tūrisma Gidu Asociācijas, un Stockholms Visitors Board, Stokholmas Tūrisma informācijas centra, prasības par tūrisma gidu sertifikāciju, ekskursijas Zviedrijas Karalistē drīkst nodrošināt tikai un vienīgi sertificēti gidi. Sakarā ar to, ka Zviedrijas atbildīgās institūcijas nevar nodrošināt pietiekamu skaitu gidu, kas vada ekskursijas latviešu valodā, šobrīd ekskursiju pa Stokholmu piedāvājam krievu valodā.

Ja Jums ir interese privāti vai grupai iegādāties ekskursiju ar gidu latviešu, krievu, angļu, vācu, spāņu un citās valodās, aicinām ar mums sazināties. Mēs izstrādāsim atsevišķu cenu piedāvājumu atbilstoši Jūsu interesēm un vajadzībām.

 

Ekskursija pa Stokholmu un Venngarn pili 25.04.

Iepazīstiet karalisko Stokholmu un atklājiet tās dažādību. Kopā ar gidu dodieties ekskursijā ar autobusu, kas tieši no ostas aizvedīs Jūs gan nelielā ekskursijā pa Stokholmu, gan pievedīs pie Venngarn pils, lai labāk varat izpētīt šo vēsturisko celtni, gan arī nogādās atpakaļ līdz kuģim. Maģiskā Venngarn pils un tās skaistais baroka stila parks ļaus Jums labāk atklāt Zviedrijas vēstures pieskārienu.

Uzziniet vairāk »
 
Ekskursijas datums: 25.04.2017.
 

• 5 stundu ekskursija pa Stokholmu ar gidu latviešu vai krievu valodā. Ekskursijai norāde autobusa logā: "TALLINK LATVIJA". Ekskursijas sākums plkst. 11:00. Norādīts vietējais (Zviedrijas) laiks.

Komfortabls autobuss Jūs sagaidīs Värtahamnen ostā un izvadās pa Stokholmas skaistākajām vietām un aizvedīs uz Venngarn pili. Autobuss Jūs atvedīs atpakaļ uz kuģi tieši laikā, lai dotos mājup no Stokholmas uz Rīgu.
 

Cena par ekskursiju:
• 25.00 € vienai personai.
• Bērniem līdz 5 gadu vecumam: bez maksas.

Papildu informācija:

Ņemot vērā Zviedrijas atbildīgo institūciju, tai skaitā Association of Qualified Tourist Guides of Stockholm, Sertificēto Tūrisma Gidu Asociācijas, un Stockholms Visitors Board, Stokholmas Tūrisma informācijas centra, prasības par tūrisma gidu sertifikāciju, ekskursijas Zviedrijas Karalistē drīkst nodrošināt tikai un vienīgi sertificēti gidi. Sakarā ar to, ka Zviedrijas atbildīgās institūcijas nevar nodrošināt pietiekamu skaitu gidu, kas vada ekskursijas latviešu valodā, šobrīd ekskursiju pa Stokholmu piedāvājam krievu valodā.
 

 

Pārgājiens pa Stokholmu 04.05.

Šoreiz mēs nemetīsimies uz Stokholmas centru ienirt lielpilsētas mutulī, bet gan dosimies uz otru pusi. Kopā ar pārgājienu speciālistu Mārtiņu Kalnbērziņu no Hiking in Latvia un viņa komandu, dosimies prom no ielām, prom no steigas, prom no centra. Dosimies nelielā piedzīvojuma pārgājienā piepilsētā. Nokļūsim nelielu ieliņu un privātmāju rajonos, soļosim cauri parkiem un mežiņiem, baudīsim pavasara dabu, un, uzkožot līdzi paņemtos našķus, vērosim jūras viļņošanos.

Uzziniet vairāk »
 
Pārgājiena datums: 04.05.2017.
 

• Organizēts pārgājiens 11:00–16:00 kopā ar pārgājienu speciālistu Mārtiņu Kalnbērziņu no Hiking in Latvia un viņa komandu.

Norādīts vietējais (Zviedrijas) laiks.

Lai pārgājienā varētu piedalīties ikviens gribētājs, ir sagatavoti vairāki maršruti ar lēnāku tempu un attālumu, kā arī tiks padomāts par rūdītākiem soļotājiem, kuri nepilnā dienā pieveiks ievērojamu attālumu. Katrs sev varēs izvēlēties visatbilstošāko un interesantāko pārgājiena maršrutu un doties tajā kopā ar pārgājiena vadītāju. Tomēr atstāsim arī intrigu, jo ar pārgājiena plānu visus dalībniekus iepazīstināsim jau uz kuģa. Pārgājiena vadītājs runā latviešu valodā.

Lai piedalītos pārgājienā – ir jābūt iepriekš rezervētai biļetei. 

 

Cena par pārgājienu:
• 11.00 € vienai personai.
• 9.00 € vienai personai ar Club One.

 

Ekskursija uz Zviedrijas Dabas vēstures muzeju 14.05.

Aicinām Jūs ar ģimeni doties uz Zviedrijas dabas vēstures muzeju. Muzejā iepazīstieties ar dzīvās dabas dažādību, Zviedrijas dzīvniekiem, Ziemeļpola un Dienvidpola iemītniekiem, krāšņajiem minerāliem, kas atrodami zemes dzīlēs, kā arī citām ne mazāk interesantām lietām. Komfortabls autobuss Jūs sagaidīs pie ostas un nogādās muzejā, nu kurienes plkst. 13:00 un 14:00 dosies uz vecpilsētu un Djurgården jeb muzeju salu. Māmiņdienas kruīza dalībniekiem īpaša cena ekskursijai.

Uzziniet vairāk »
 
Ekskursijas datums: 14.05.2017.
 

• Norāde autobusa logā: "Tallink Latvija". Komfortabls autobuss Jūs sagaidīs Värtahamnen ostā un aizvedīs tieši uz Zviedrijas dabas vēstures muzeju. Vēlāk autobuss Jūs nogādās vecpilsētā, Djurgården salā un atpakaļ uz Värtahamnen ostu. Ekskursijas sākums plkst. 11:00. Norādīts vietējais (Zviedrijas) laiks.

11:00 – autobuss no ostas dodas uz Zviedrijas Dabas vēstures muzeju un uz Vecpilsētu.
13:00 – autobuss no muzeja dodas uz vecpilsētu un Djurgården jeb muzeju salu. Jūsu brīvais laiks, lai izbaudītu nesteidzīgu pastaigu pa vecpilsētu vai apmeklētu kādu no daudzajiem muzejiem.
14:00 – autobuss no muzeja dodas uz vecpilsētu. Jūsu brīvais laiks pilsētas baudīšanai.
15:15 – autobuss no Vecpilsētas dodas uz Djurgården salu. Tikšanās autostāvvietā pie Karaļa pils.
15:30 – autobuss no Djurgården salas dodas uz Värtahamnen ostu.
Tikšanās autostāvvietā pie Vasa muzeja. Norādīts vietējais (Zviedrijas) laiks.

Cena par ekskursiju:
• 11.00 € vienai personai.
• Bērniem līdz 5 gadu vecumam, bez papildus vietas: bez maksas.
 

 

Marinas Abramovičas izstāde

Ekskluzīvi! Pasaulslavenās serbu performanču mākslinieces Marinas Abramovičas retrospektīvo izstādi “The Cleaner” ir iespējams apskatīt Stokholmas Modernās mākslas muzejā līdz 21.05. Šis ir kultūras top notikums, ko ir vērts skatīt klātienē. Latvijas Televīzijas kultūras žurnāliste Eva Ikstena iesaka ikvienam mākslas cienītājam apmeklēt šo izstādi.
 

Uzziniet vairāk »

Fotogrāfa Rena Hanga izstāde

Top izstāde! Jaunā ķīniešu fotogrāfa Ren Hang izstāde “Human Love” ir apskatāma Fotografiska muzejā līdz 02.04. Ren Hang māksla – jutekliskie attēli par cilvēka sastapšanos ar dabu, kas tiek demonstrēta sirreālā realitātē. Kā par šo izstādi izsakās Latvijas Televīzijas kultūras žurnāliste Eva Ikstena: “Šī ir pēdējā fotogrāfa paša iekārtotā izstāde, jo 24.02. talantīgais fotogrāfs devies viņsaulē. Ren Hang mākslinieciskās gaitas bijušas grūtas. Viņa dzimtajā Ķīnā daudzviet bija aizliegts rādīt, un pašam fotogrāfam draudēts ar apcietināšanu. Strauju starptautisku ievērību guvušais fotogrāfs cieta no depresijas. Tiek ziņots, ka viņš Berlīnē izdarījis pašnāvību. Viņa darbu centrā ir ķīniešu jaunieši dažādās sirreālās vidēs. Ceru, ka viņa “Human Love” (“Cilvēku mīlestība”) kļūs par, iespējams, simboliski skaistākajām atvadām no mākslinieka. Arī pats Fotografiska muzejs ir brīnišķīga apskates vieta, kur iesaku iegriezties ne vienu reizi vien.”
 

Faraona Tutanhamona izstāde

Atklājiet Ēģiptes faraona Tutanhamona noslēpumu. Līdz pat 2017. gada aprīlim Stokholmā, pie Frīhamnen ostas, Jums ir iespējams apmeklēt unikālu, izglītojošu un izklaidējošu izstādi, kas veltīta valdniekam Tutanhamonam. Iejūtieties arheologa lomā un piedzīvojiet momentu, kad 1922. gadā tika atklātas šīs senās kapenes. Izstādē Jūs varēsiet izpētīt gan Ēģiptes slavenākās kapenes, gan to dārgumus. Izstādē apskatei tiek piedāvātas vairāk nekā 1 000 muzeja kvalitātes reprodukcijas, kas sniedz lielisku priekšstatu par šo unikālo vēstures atklājumu.

Uzziniet vairāk » 

Junibacken

Junibacken ar latvisko nosaukumu "Jūnijkalniņš" ir Zviedrijas labākais bērnu muzejs, kas atrodas Jūrgordena salā (Djurgården) līdzās VASA muzejam. Junibacken ir zviedru rakstnieces Astrīdas Lindgrēnas literāro varoņu pasaku valstība. 
Pasaku laukums, fantastisks ceļojums pasaku vilcienā, bērnu teātra skatuve, izstādes, rotaļlietu un bērnu grāmatu veikals un restorāns katru dienu pārsteidz ar jaunām un aizraujošām izklaidēm, piedzīvojumiem un atrakcijām. 
Pasaku vilcieniņš vienā reizē var uzņemt noteiktu cilvēku skaitu, tādēļ vasaras sezonās un brīvdienās iesakām muzeju apmeklēt rīta pusē. Junibacken ciemojās bērnu iemīļotie trollīši Mumini. Apmeklētājiem tagad ir iespēja gan iejusties brīnumainajā Muminu pasaulē, gan baudīt leļļu teātri ar jaukajiem trollīšiem galvenajās lomās.

Uzziniet vairāk »

Skansen

Skansen muzejs, dibināts 1891. gadā, ir viens no galvenajiem tūristu apskates objektiem Stokholmā. Tajā var aplūkot vairāk nekā 150 dažāda tipa celtnes no atšķirīgiem Zviedrijas reģioniem – nabadzīgo zaldātu mājas, darbnīcas, muižas un pilis atspoguļo Zviedrijas dzīvi no 16. gadsimta līdz 20. gadsimta sākumam. Skansen ir arī zoodārzs, kurā mīt visi Zviedrijā sastopamie dzīvnieki.
Skansen ir populāra atpūtas vieta ikdienā un izklaides vieta svētkos. Gandrīz katru dienu Skansen notiek dažādi atraktīvi un izglītojoši pasākumi, deju kursi, koncerti, ir pieejami dažādi  tirdziņi, restorāni un suvenīru veikaliņi. Ievērojot tradīcijas, brīvdabas muzejā tiek svinēti arī gadskārtu svētki – Vasaras Saulgrieži, Meža Festivāls, Lūcijas Diena u.c.

Uzziniet vairāk »

Hallwyl muzejs

Hallwyl muzejs ir viens no ekscentriskākajiem un pievilcīgākajiem muzejiem Stokholmā. Pēc turīga pāra pasūtījuma 1898. gadā tika uzcelta greznā Hallwyl māja, kas ir viena no dārgākajām privātmājām Stokholmā.
 

Uzziniet vairāk »

 

Vēstures muzejs

Aicinām apmeklēt Zviedru vēstures muzeju, kurā var iepazīt Zviedrijas vēsturi, uzzināt vairāk par kareivīgajiem vikingiem un apmeklēt istabu, kur atrodas 52 kg zelta un 200 kg sudraba. Šajā muzejā atrodas objekti sākot no akmens laikmeta līdz pat viduslaikiem.
Ja Jūs vikingus pazīstat tikai kā brutālus laupītājus, kas iedvesa bailes daudzām tautām, tad muzeja apmeklējums Jums palīdzēs uzzināt, ka vikingi bija arī miermīlīgi tirgotāji, kas prata veiksmīgi tikt galā ar ikdienas darbiem, dažādiem dzīves apstākļiem un ģimenes dzīvi. Šis muzejs būs interesants gan bērniem, gan arī pieaugušajiem.
 

Uzziniet vairāk »

 

vasa muzejs

VASA muzejs Stokholmā uzbūvēts par godu vienīgajam 17. gs karakuģim kas saglabājies līdz mūsu dienām. Tas ir viens no populārākajiem tūristu apskates objektiem pasaulē. 1628. gada 10. augustā no Stokholmas ostas jūrā devās liels skaits karakuģu, to skaitā arī VASA, kas tolaik bija lielākais kuģis pasaulē. Nobraucis tikai jūdzi, tas nogrima jūras dzelmē. No jūras kuģis tika izcelts pēc 333 gadiem. Kad 1990. gadā tika uzcelts VASA muzejs, senais karakuģis tika novietots tā lielākajā zālē. Trip Advisor ir ierindojis VASA muzeju 9.vietā starp pasaules populārākajiem muzejiem.

Uzziniet vairāk »

 

Aquaria Ūdens pasaules parks

Apmeklējiet Aquaria ūdens muzeju Stokholmā, un piedzīvosiet neaizmirstamu dienu. No rīta lietusmežu pārņem migla, pārgājienā pāri upei zem virvju tiltiņa upē rotaļājas plēsīgās piranjas, savukārt iestājoties vakaram, tuvojas vētra un debesīs plaiksnī zibeņi. Tropu mežā esiet vērīgi un neaizmirstiet pasveicināt indes bultu vardes, kuras atpazīstamas pēc brīdinoši spilgtajām krāsām. Jūras akvārijā tuvplānā – haizivis, jūras zvaigznes, koraļļi, anemones, klaunzivis un pārējā jūras pasaule pavērsies Jūsu acīm visā savā krāšņumā. No karstās tropu pasaules  nokļūsiet mērenākā klimata joslā - Eiropas ziemeļos, kur varēsiet iepazīt tipiskākos Zviedrijas ūdens pasaules iemītniekus.

Uzziniet vairāk »

 

armijas muzejs

Viens no labākajiem  muzejiem, kas sniedz liecības par Zviedrijas vēstures līkločiem no vikingu laikmeta līdz pat mūsdienām. Vēstures notikumus attēlo dabiska lieluma manekeni un oriģināli artefakti. Muzejā ir vairākas izstādes, veltītas atsevišķām tēmām: dzīvnieki karā, slimības un to ārstēšana, kara noziegumi un sodi.

Uzziniet vairāk »

 

SKYVIEW Skatu platforma

Skatu platforma atrodas pie multifunkcionālās Ericsson Globe arēnas fasādes, kas ir ne tikai populāra sporta un izklaides pasākumu vieta, bet arī lielākā sfēriskā celtne pasaulē. Augstākais Ericsson Globe arēnas punkts atrodas 130 m augstumā, no tā Jums pavērsies pilsētas panorāma un slavenie salu arhipelāgi. Skatu platforma sastāv no divām stikla gondolām, no kurām katra var uzņemt līdz 16 personām.

Uzziniet vairāk »

 

karaļa pils

Stokholmas vecpilsētā atrodas Karaļa pils, kas daudzus gadsimtus bijusi karaliskās ģimenes galvenā rezidence. Mūsdienās Karaļa pils kalpo kā karaļa birojs un ir atvērta publiskai apskatei. Ar savām 608 istabām tā šodien ir lielākā pils pasaulē. Karaļa pilī atrodas vairāki no skaistākajiem apskates objektiem Zviedrijā – karaļa apartamenti, Valsts zāle, Kavalieru Ordeņa apartamenti, Dārgumu krātuve, Tre Kronor pils muzejs, Arsenāls un Gustava III senlietu muzejs.

No 18.10.2016. līdz 23.04.2017. Karaļa pils muzejs piedāvā unikālu iespēju apmeklēt Karalisko kāzu kleitu izstādi un uzzināt, kā izskatījās piecas karaliskas līgavas, dodoties pie altāra.

Uzziniet vairāk »

Stokholmas Karaļa pils goda sardzes maiņa

Karaliskā sardze Stokholmas Karaļa pili apsargā jau kopš 1523. gada. Līdz pat 19. gs. vidum Karalisko sardzi veidoja 100-200 vīri, kas ne tikai rūpējās par pils drošību, bet arī sekoja, lai pilsētā tiktu ievēroti likumi un kārtība, kā arī pildīja ugunsdzēsēju pienākumus. Karaliskās goda sardzes maiņa ir interesanta tradīcija, kuru noteikti ir vērts apmeklēt ikvienam ceļotājam, kas ir nokļuvis Stokholmā.

Uzziniet vairāk »

LIVRUSTKAMMAREN karalisko dārgumu muzejs

Gandrīz 500 gadus Zviedrijas monarhu un viņu ģimeņu dārglietas un relikvijas tiek glabātas - Livrustkammaren - Zviedrijas karaliskās ģimenes heraldikas muzejā. Bagātīgā relikviju kolekcija sniedz liecības par Zviedrijas vēstures un tās monarhu dinastijas dzīves līkločiem. Kolekcija sastāv no tērpiem un aksesuāriem, ar kuriem Zviedrijas karalisko ģimeņu pārstāvji greznojušies oficiālās ceremonijās, to skaitā kāzās, kronēšanas ceremonijās un bērēs. Muzejā glabājas arī rotaļlietas, ar kurām reiz rotaļājušās karaliskās ģimeņu atvases.

Uzzniet vairāk »

 

MILLESGÅRDEN

Millesgården ir tēlnieka Karla Milles un viņa sievas mākslinieces Olga Milles mājvieta, kur tagad ir izvietots mākslas muzejs ar skulptūru parku. Parks ir izveidots uz terasēm, kur ir izvietotas tēlnieka Karla Milles visievērojamākās skulptūras. Studijā iespējams aplūkot mākslinieka orģinālos darbarīkus, savukārt galerijā aplūkojami dažādi mākslas darbi.

Uzziniet vairāk »

ABBA muzejs

Vēlaties tuvāk iepazīties ar grupu, kas radīja tādas slavenas dziesmas kā „Dancing Queen", „Mamma mia" un „Voulez Vous" un ir pasaulē pārdevusi aptuveni 378 miljoni ierakstu, vai varbūt kļūt par piekto ABBA dalībnieku un ierakstīt ar viņiem kopīgu dziesmu īpašā datorsimulācijā? To visu un daudzas citas interaktīvas lietas ir iespējams piedzīvot un izbaudīt ABBA muzejā, kurā virmo 70. un 80. gadu atmosfēra. Varbūt Jums paveiksies un būsiet muzejā brīdī, kad kāds no leģendārās grupas zvanīs uz muzejā izvietoto tālruni, kura numuru zina tikai grupas dalībnieki.

Uzziniet vairāk »

 

AUSTRUMĀZIJAS MUZEJS

Austrumāzijas muzejs Jūs apburs ar kultūras dažādību un krāšņumu reģiona trīs nozīmīgākajās valstīs – Ķīnā, Japānā un Korejā. Iepazīstiet Ķīnu no bronzas laikmeta līdz pat 1900. gadam, tās mākslu, rakstības un hieroglifu attīstību un valsts vēsturi pirms varenās impērijas dibināšanas. Atklājiet daudzšķautnaino Japānu ar vairāk nekā 400 priekšmetiem no dažādu pilsētu kopienu pārstāvjiem – samurajiem, amatniekiem un tirgotājiem, kā arī apskatiet Korejas artefaktu ekspozīciju unikālā un neparastā vidē.

Uzziniet vairāk »

 

Zviedrijas Dabas vēstures muzejs

Zviedrijas Dabas vēstures muzejs ir lieliska vieta, kur papildināt savas zināšanas par dabas pasauli un uzzināt, kā labāk parūpēties par mūsu planētu. Muzejā iepazīstieties ar dzīvās dabas dažādību, Zviedrijas dzīvniekiem, Ziemeļpola un Dienvidpola iemītniekiem, krāšņajiem minerāliem, kas atrodami zemes dzīlēs, kā arī citām ne mazāk interesantām lietām.
Zviedrijas Dabas vēstures muzejā ir izvietota arī īpaša kino zāle "Cosmonova". Šeit, uz 760 kvadrātmetru liela kupola formas ekrāna, baudiet elpu aizraujošas 3D un IMAX, pasaules lielākā videoformāta, filmas.
 

Uzziniet vairāk »

tehnikas muzejs

Tehnikas muzejā Jūs paši savām acīm redzēsiet kā no mazas idejas attīstās lieli zinātniski projekti. Muzejs ir īpaši interesants bērniem, kuri zinātnes eksperimentus var izzināt praktiski.
Eksponāti vēsta par Zviedrijas mašīnbūves un ražošanas vēsturi, sasniegumiem sadzīves ierīču, transporta, ķīmijas un citās nozarēs. Muzejā Jūs varēsiet apskatīt un paša rokām veikt dažādus eksperimentus.

Muzejā ir skatāma izstāde Mega Mind par radošā prāta un domas spēka iespējām. Uzziniet vairāk šeit.
 

Uzziniet vairāk »

ETNOGRĀFIJAS MUZEJS

Ir viegli apmaldīties starp maisiņiem ar posu, mērkaķu lamatām, saindētām bultām un daudzām citām apbrīnojamām un noslēpumainām lietām. Etnogrāfijas muzejā ir apskatāmi vairāk nekā 6000 priekšmetu no visas pasaules. Šī muzeja apmeklējums gan maziem, gan lieliem būs kā interesants piedzīvojums, kas raisīs ziņkāri, vēlmi uzzināt vairāk un izpētīt ikvienu tajā atrodamo artefaktu.

Uzziniet vairāk »

 

VIDUSJŪRAS MUZEJS

Piedzīvojiet Vidusjūras reģiona un Tuvo Austrumu kultūru, estētiku un tradīcijas pašā Stokholmas centrā.  Vidusjūras muzejā šobrīd ir apskatāmas četras dažādas ekspozīcijas, kas paver iespēju atklāt daudz jauna un interesanta par Kipru no akmens laikmeta līdz Romas impērijai un dzīvi senajā Romā un Grieķijā. Apskatiet vairāk nekā 1500 dažādus arheoloģiskos artefaktus, kas ataino dzīvi senajos laikos, kā arī plašu sudraba un zelta rotas lietu kolekciju. Vidusjūras muzejā uzziniet arī par Zviedrijas īpašo ekspedīciju Kiprā, kas norisinājās no 1927. līdz 1931. gadam, un tās nozīmīgākajiem arheoloģiskajiem atklājumiem.

Uzziniet vairāk »

 

FOTOGRAFISKA. Fotogrāfiju izstādes

Fotogrāfiska piedāvā pasaulē atzinīgi novērtētas foto izstādes, kuras ir izvietotas 2500 m2 lielās telpās. Muzejs ik gadu eksponē četras lielas un piecpadsmit līdz divdesmit mazāka mēroga fotogrāfiju izstādes. Daudzveidīgo izstāžu mērķis ir eksponēt pasaules slavenu autoru darbus, kā arī Zviedrijas talantīgāko un perspektīvāko fotogrāfu veikumu, tādējādi veidojot dialogu starp vērotāju un mākslinieku. Muzejā notiek arī dažādi semināri, apmācības un kursi. Lielisks restorāns un kafejnīca ar skatu uz Stokholmas arhipelāgu.
 

Uzziniet vairāk »

 

SPRITMUSEUM Alkohola MUZEJS 

Alkohola muzejs ir unikāla un neredzēta vieta Zviedrijā, kas atrodas Stokholmas sirdī Jūrgordenas salā (Djurgården) un tā ekspozīcijas izvietotas vēsturiskās ēkās. Muzejs ir veltīts cilvēka „īpašām attiecībām" ar alkoholiskiem dzērieniem vairāku gadsimtu garumā. Pamatizstāde ir izveidota kā aizraujoša pastaiga gadalaiku mijā: no aukstuma līdz karstumam, no tumsas līdz gaismai, no parka soliņa līdz kokteiļu bāram... Īpašā Absolut Art Collection izstāde piedāvā iepazīties ar unikāliem mākslas darbiem veltītiem Absolut degvīnam, iekļaujot Endija Vorhola (Andy Warhol) un citu pasaules slavenu mākslinieku darbus.
 

Uzziniet vairāk »

 

GRÖNA LUND ATRAKCIJU PARKS

Gröna Lund izklaides parks ir jautrākā vieta visā Stokholmā! Parkā laiks paskrien nemanot, gatavojieties pavadīt šeit visu dienu – izbaudiet neaizmirstamās izjūtas, ko sniedz augstākais brīvais kritiens Eiropā, amerikāņu kalniņi un katapulta, noskatieties neaizmirstamu izrādi, pārbaudiet savu drosmi un apmeklējiet pamesto spoku māju, kā arī izmēģiniet laimi spēlēs un loterijās. Šī noteikti ir vieta, kas jāapmeklē visai ģimenei!

Parks atvērts tikai vasaras sezonā.

Uzziniet vairāk »

 

Ocean Bus ekskursija

Ocean Bus ir autobuss – amfībija, kas ļaus Jums iepazīt citādāku Stokholmu. Apskatiet galvaspilsētas ievērojamākos objektus, braucot pa pilsētas ielām un peldot pa tās kanāliem. Jūs pārņems nepiedzīvotas sajūtas brīdī, kad iespaidīgais autobuss iebrauks ūdenī un uzsāks ceļojuma aizraujošāko daļu. Ocean Bus piedzīvojuma iespaidus papildinās atraktīvā gida stāsti un joki. Laipni lūgti uz klāja – Ocean Bus ekskursijā ar rozīnīti!

Uzziniet vairāk »
 

Scandic Ariadne

Scandic Ariadne ir sertificēta kā videi draudzīga viesnīca.
Viesnīca atrodas 10 minūšu brauciena attālumā no Stokholmas centra, 5 minūšu gājiena attālumā no Värtahamnen ostas. Tā ir pilna servisa viesnīca ar labi iekārtotiem numuriem, no kuriem vairums ir ar skatu uz jūru, pieejami arī plaši numuri ģimenēm.

Scandic Grand Central

Moderna un eleganta viesnīca, kas atrodas pilsētas centrā, Norrmalmes rajonā, 150 metru attālumā no Ārlandas lidostas ātrvilcieniem un Stokholmas Centrālās stacijas. Viesiem ir pieejams bezmaksas bezvadu internets, trenažieru zāle, sauna un velosipēdu novietne. Katrā numurā ir plakanā ekrāna televizors, koka grīdas un seifs. Viesiem ir pieejami arī ekskluzīvā zīmola FACE tualetes piederumi.

Scandic Hasselbacken

Viesnīca Scandic Hotel Hasselbacken atrodas Djurgården salā. Netālu no viesnīcas atrodas populāri muzeji un apskates objekti – Skansen brīvdabas muzejs, atrakciju parks Gröna Lund, Vasa muzejs. Hasselbacken piedāvā bufetes tipa brokastis. Numuros ir plakanā ekrāna satelīta TV un bezmaksas bezvadu internets. Gardi ēdieni ir pieejami elegantā restorānā, no kura paveras skats uz krastmalu. Vestibila bārā viesi var baudīt atspirdzinošus dzērienus.

Scandic Park Stockholm

Viesnīca atrodas netālu no Stureplan rajona – galvenā Stokholmas izklaides un iepirkšanās centra. Viesnīca piedāvā naktsmītnes par izdevīgu cenu un brokastis ar plašu ekoloģisko produktu izvēli. Scandic Park gaišajos minimālisma stila numuros ir cietkoksnes grīdas, plakanā ekrāna televizori un zīmola Hästens kvalitatīvās gultas. No viesnīcas paveras burvīgs skats uz Humlegardena parku. Tā ir lieliski piemērota gan ģimenēm, gan darījuma cilvēkiem.

Biz Apartment Gärdet

Šie elegantie dzīvokļi atrodas apzaļumotā vietā Stokholmas ziemeļaustrumos. Viesiem bez maksas ir pieejams interneta pieslēgums, mūsdienīgas virtuves un vannas istabas. 
Viesnīca atrodas 20 minūšu brauciena attālumā no Stokholmas centra un 15 minūšu gājiena attālumā no Värtahamnen ostas.

Stokholmas pasākumu kalendārs

Katru gadu Stokholmā norisinās liels skaits dažādu koncertu, festivālu, sporta sacensību, gadatirgu un tradicionālo svētku, kuri pulcē tūkstošiem dalībnieku un skatītāju no visas pasaules. Sekojiet līdzi Stokholmas aktuālo pasākumu kalendāram un apvienojiet savu ceļojumu ar kādu interesantu notikumu Zviedrijas galvaspilsētā.

Aicinām apmeklēt arī Stokholmas muzejus, atrakciju, atpūtas un izklaides parkus. Uzziniet vairāk šeit »

MARTS 2017

 
04.–12.03. Stokholmas starptautiskā laivu izstāde ”Allt för sjön” www.alltforsjon.se
09.03. Grupas Avenged Sevenfold koncerts www.globearenas.se
10.–12.03. Aktīvās atpūtas izstāde www.vildmarksmassan.se
25.03. Stockholm TunnelRun - The City Line 2017 maratons www.lidingoloppet.se


APRĪLIS 2017

 
06.–09.04. Ziemeļu dārzkopības izstāde www.nordiskatradgardar.se
13.–23.04. Lieldienu svinības Stokholmā www.skansen.se
www.visitstockholm.com
22.04. Sporta pasākums “Women’s Health” pusmaratons www.whhm.se
30.04. Valpurģu nakts svinības Stokholmā www.skansen.se
www.visitstockholm.com


MAIJS 2017

 
06.05. “STHLM Trail Run” sieviešu maratons www.sthlmtrailrun.se
13.05. Skandināvijas lielākais šķēršļu skrējiens “Tough Viking” www.toughviking.se
24.05. UEFA Europas Līgas fināls www.fogis.se
24.–28.05. Zirgu pajūgu čempionāts “Elitloppet” www.elitloppet.se


JŪNIJS 2017

 
01.–06.06. Restorānu diena Stokholmā www.smakapastockholm.se
03.06. ASICS Stokholmas maratons www.stockholmmarathon.se
04.06. Bērnu maratons ”Minimaran” www.minimaran.se
06.06. Zviedrijas valsts svētku svinības Stokholmā www.6juni.se
09.–10.06. Elektroniskās mūzikas festivāls “Summerburst” www.summerburst.se
10.06. Peldēšanas pasākums “Stockholm SwimRun” www.stockholmswimrun.com
15.06. Maratons “STHLM 10” www.sthlm10.se
23.06. Tradicionālās Līgo svētku svinības brīvdabas muzejā Skansen www.skansen.se

rea Stokholmā

Dāvanu laiks ir beidzies, toties lielie iepirkšanās svētki veikalos vēl tikai sākas. Šis ir īstais brīdis, lai 2017. gadā dotos uz Stokholmu un par ļoti draudzīgām cenām sagādātu 2016. gadā kārotās lietas. Atlaides ir it visur - gan pilsētas lielākajos tirdzniecības centros un populāro zīmolu veikalu tīklos, gan arī nelielās bodītēs un tirdziņos. Iespējams, ka preci, ko Jūs noskatījāt vēl rudenī un pirms Ziemassvētkiem, tagad ir iespējams iegādāties ar ievērojamām atlaidēm. Pievērsiet uzmanību vietām Stokholmā, kur redzams uzraksts REA un SALE - tieši tur notiek lielā izpārdošana!
Skatiet zemāk informāciju par populārākajiem iepirkšanās centriem un veikaliem, kā arī iepazīstieties ar apmeklētāju atsauksmēm un izveidoto Stokholmas labāko veikalu sarakstu šeit.
 

Drottninggatan

Jauniešu populārākās iepirkšanās vietas Stokholmā ir tirdzniecības centri un veikaliņi, kas atrodas lielākajā Stokholmas gājēju ielā Drottninggatan, kā arī Sergels Torg un Kungsträdgården apkārtnē. 
Šeit atrodas vairāki apģērbu un apavu tirdzniecības centri, kā arī veikali, kuros iespējams iegādāties jaunākos Skandināvijas dizaina priekšmetus, apģērbus, aksesuārus un tekstilpreces.

 

Södermalm 

Šajā Stokholmas rajonā ir visstilīgākie veikaliņi, kas piedāvā jaunākās un drosmīgākās modes tendences. Šeit Jūs atradīsiet gan jaunākos apģērbu modeļus, kuri pazīstami no modes žurnālu lappusēm, gan pavisam neredzētas lietas - lietoto apģērbu veikaliņos.

Uzziniet vairāk »
 

 

 

Östermalm 

Östermalm ir ekskluzīvākais iepirkšanās rajons Stokholmā. Līdzās pasaulslavenu zīmolu izstrādājumiem šeit atrodas Skandināvijas dizaineru radīti darbi.
Östermalmpieejami arī vairāki antikvariāti un mākslas galerijas.

Uzziniet vairāk »
 

H&M

H&M (Hennes & Mauritz) ir viens no pasaules mēroga modes namiem ar vairākiem veikaliem Stokholmā. H&M koncepts ir, sadarbojoties ar slaveniem modes dizaineriem un piesaistot slavenības apģērba dizaina radīšanai, par demokrātiskām cenām piedāvāt plašu apģērbu un aksesuāru klāstu gan ikdienai, gan svētkiem.

Uzziniet vairāk »
 

NK

NK (Nordiska Kompaniet)ir viens no vadošajiem un slavenākajiem lielveikaliem Stokholmā. Šodien bijušais universālveikals piedāvā dažādu zīmolu preces - gan zviedru, gan starptautisko dizaineru izstrādājumus. Kultūras un labas literatūras cienītāji novērtēs grāmatnīcu piedāvājumu.
Adrese: Hamngatan 18-20

Uzziniet vairāk »

Åhléns

Universālveikala pirmajā stāvā atrodas kosmētikas, grāmatu, tekstilpreču un apģērbu veikali. Otrajā stāvā atrodas Spa un kafejnīcas, kur pēc iepirkšanās nesteidzīgi relaksēties. Pārtikas un saimniecības preču veikals atrodas veikala pagrabstāvā. 

PUB

Līdzšinējais Paul U. Bergström, kur Grēta Garbo strādāja kā modele, tagad ir kļuvis par tirdzniecības centru sešos stāvos. 

Sturegallerian

Sturegallerian ir jauks lielveikalu un mazu, mājīgu veikaliņu apvienojums. Blakus Sturegallerian atrodas tādu zīmolu veikali kā Gucci, Hugo Boss, Luis Vuitton un Versace.
 

Biblioteksgatan

Biblioteksgatan ir populārākā iepirkšanās iela Stokholmā, un ir kā Stokholmas atbilde Ņujorkas 5. avēnijai. Šeit pieejami ekskluzīvi apģērbi, dārglietas un aksesuāri. 

Gallerian

Pirmais iepirkšanās centrs Stokholmā pēc renovēšanas ieguvis otro elpu. Iepirkšanās centra divos stāvos izvietoti 60 dažādi veikali, restorāni un kafejnīcas. 

DesignTorget

Izvietots Kulturhuset pirmajā stāvā, DesignTorget piedāvā jauno un talantīgo Skandināvijas dizaineru darbus, kuri veiksmīgi turpina Skandināvijas dizaina tradīcijas.
 

Puckeln

Galeriju un mākslas priekšmetu centrs. Mākslas galerijas un mākslinieku darbnīcas piedāvā gan modernus, gan tradicionālus mākslas priekšmetus.

SoFo 

SoFo atrodas Stokholmas rajona Folkungatan dienvidu daļā. Veikali, restorāni un kafejnīcas atrodas starp Folkungatan, Götgatan, Renstiernasgatan un Skånegatan. Bondegatan ir slavena ar interesantām precēm, ko piedāvā veikali Tjallamalla, Fifth Avenue Shoe Repair, Cocktail de Luxe un lietotu preču veikals Lisa Larsson. 

Uzziniet vairāk »

Stockholm Quality Outlet Barkarby 

Lielākais outlet Skandināvijā. Vairāk kā 60 veikalu ar 100 zīmoliem: apģērbs, sporta un interjera preces. Cenas šeit ir par 30-60% zemākas nekā Stokholmas centrā. 

Uzziniet vairāk »

Uz Stokholmu ar divriteni

Vēlaties redzēt vēl vairāk no karaliskās Stokholmas? Ņemiet līdzi velosipēdu!
Stokholma ir īpaši labvēlīga pilsēta riteņbraucējiem, turklāt pārvietošanās ar velosipēdu nodrošina ātru un ērtu pilsētas apskati. Veloceliņi ved uz visām populārākajām Stokholmas vietām, tirdzniecības centriem un arī piepilsētas rajoniem. Viena no populārākajām Stokholmas iedzīvotāju atpūtas vietām ir Djurgården saliņa, kuru veido parki – īsta velotūristu paradīze.
Ņemiet līdzi savu velosipēdu vai arī izīrējiet to Stokholmā!

Aicinām arī pievienoties Velokruīzā 18.maijā un ņemiet velosipēdu līdzi bez maksas

Sabiedriskais transports Stokholmā

Stokholmā ir pieejami dažādi sabiedriskā transporta veidi, kuri nodrošina iedzīvotāju un pilsētas viesu ērtu un ātru pārvietošanos pa pilsētu.
Piedāvājam Jums iepazīties ar visērtāko veidu kā nokļūt no Stokholmas ostas Värtahamnen uz Stokholmas centru un atpakaļ.